قالب قاصدک مهاجر
قاصدک مهاجر
 
قالب وبلاگ
لینک دوستان

سال 2010 و در اولويت قرار گرفتن MI2 با سقف1000 نفر: همين موقعها بود كه با سايت applyabroad آشنا شدم و خوشحال شدم كه وكيل نگرفتم و خودم اقدام كردم چون ظاهرا كساني كه وكيل دارند نه تنها از نظر اطلاعات از من جلوتر نبودن بلكه وكلاشون هم اطلاعات چنداني از فايلها نداشتند. خلاصه تازه با دوستاني كه وضعيت مشابه داشتند آشنا شدم و با خبر شديم كه چون پرونده ها زياد بوده و سيستم (يا به عبارتي وزير عزيز همون جيسون كني لعن ا...) هنگ كرده دارن سيستمهاشون رو تغيير ميدن و بايد صبر كنيم خلاصه لغت صبر همين روزها بود كه يواش يواش وارد زندگيمون شد و معني واقعي خودش رو پيدا كرد. دلمون خوش بود كه سيستم رو ارتقا بدن ميان سمتمون كه ليست جديد 2010 كه شامل 29 رشته از همون رشته هاي گروه ما بود البته با حذف رشته بنده  رو اعلام كردند البته اينبار براي رشته ها تا 1000 نفر سقف يا به زبان خودشون CAP گذاشتند(معروف به MI2) و ما رسما متوقف شديم. اگه اشتباه نكنم همين موقعها بود كه س و ر ي ه هم شلوغ شد و رسما سرگذشت فايل رفت رو هواااااااا. بسياري از دوستان تو ليست جديد اقدام كردند و خيلي از دوستان با فايلها و مشاغل جعلي تونستند يكساله برن كانادا و الان چند سالي هست با آرامش دارن زندگي مي كنند(البه بماند كه برخي از اين دوستان بد اقبال مثل ما هنوز هم منتظرند) در اين بين نامه هاي پيگيري متعددي زديم اما خبري نشد و 2010 با بي خبري و درماندگي تمام گذشت.

سال 2011 و در اولويت قرار گرفتن MI3 با سقف 500 نفر: با شروع 2011 دوباره اميدها تو دلمون جوونه زد (البته اين سالها كه به همين راحتي عنوان ميشن روز به روز و لحظه به لحظش  با حسرت و بلاتكليفي كه بدترين قسمت انتظاره گذشت، براي جلوگيري از استرس بيشتر ايميل رو فقط روزهاي يكشنبه و سايت رو يكشنبه و سه شنبه چك ميكردم.) كه بالاخره ميان سراغ ما و از اين حرفها كه مطلع شديم ليست جديد با همون 29 شغل اما اينبار با سقف تعداد كمتر يعني 500 نفر اعلام شد و باز ما رفتيم ته صف. تا اينكه اواخر 2011 زمزمه هاي انتقال فايل شروع شد و پرونده ما 1/12/2011 به ورشو منتقل شد با اين اميد كه بالاخره بعد از 2 سال يه تكوني به پرونده خورده و به اميد خدا خبرهاي خوب در راه است رفتيم سراغ 2012.

سال 2012 و در اولويت قرار گرفتن simplified ها:  سال 2012 همچنان پرونده دوستان در حال انتقال بود كه يواش يواش خبرهاي خوب رسيد و از دوستان كسر مدارك دار مدارك تكميلي براي بررسي خواستند و برخي دوستان هم reject شدن و برخي هم مثل بنده بالاخره در تاريخ 13/2/2012  تو سايت in process شديم و از اين تاريخ ديگه پولي كه بابت بررسي پرونده ازمون گرفتن را بر نميگردوندند و به اين اميد بوديم كه يك مرحله رفتيم جلو و احتمال رد شدن كمتر شد. البته همچنان از دوستان مدارك تكميلي ميخواستن و ما هم خوشحال كه اين ايميل رو دريافت نكرديم اما چند ماه بعد براي همه اين دوستان كه مداركشون كامل نبود به طور رندوم و با تاريخايي بعضا بعد از بنده و ديرتر مديكال اومد تا ماه شهريور كه دوستاني كه قبل از سال 2008 اقدام كرده بودند و به simplified معروف بودند وكيل گرفتند و شكايت كردند و در همين حين 250.000 نفرشون رو به راحتي به دليل اينكه هنوز in process نشدن رو رد كردند و تنها 20.000 پرونده را نگه داشتند و به دليل شكايتشون پرونده هاي اونها تو اولويت بررسي نسبت به پرونده هاي ما قرار گرفت و ديگه مديكالها متوقف شد و برخي دوستان مديكال گرفته پاس ريكويست شدن و برخي هم كه اكثرا مديكالهاي mayو august بود متاسفانه بعد از يكسال كه مديكال اعتبار دارد هنوز موفق به دريافت ويزا نشده اند كه به اعتقاد برخي دوستان بدليل تعويض محل ارسال مديكال از بندن به پاريس از بعد از تاريخ اين دوستان است كه شخصا اميدوارم همه اين دوستان تا پايان سال 2013 حتما پاس ريكويست بشن و ويزاهاشون رو دريافت كنند تا تكليفشون تو زندگي مشخص بشه.

سال 2013و شروع بررسي پرونده هاي گروه ما: شروع سال 2013 با سكوت گروه ما و پاس ريكويست  مديكالهاي سيمپليفايد شروع شد اما از ماه فوريه بالاخره بررسي پرونده گروه ما و مديكالها به نوبت و از ابتدا (همونطور كه من هميشه آرزوش رو داشتم  چون وقتي ميديدم يكي كه 5-6 ماه بعد از من اقدام كرده ميره كانادا و من و دوستان قبل از من هنوز منتظريم خيلي بهم برميخورد) شروع شد و مديكال ما با 2 هفته تاخير نسبت به تاريخي كه براي دوستان با تاريخ مشابه آمد (تا قبل از مديكال پنجشنبه و جمعه ها سايتي رو براي مهاجرت چك نميكردم اما از زمانيكه مديكال شروع شد هر روز هفته رو يا تو سايت applyabroad بودم يا ايميل چك ميكردم. در تاريخ 11/3/2013 دقيقا چند روز قبل از deadtime همسرم براي فكر به مهاجرت آمد و ديگه همه دوستان و آشنايان خوشحال و خودمون هم كه مديكالمون با پاس ريكويست شدن دوستان قبلمون مصادف شد امر برامون مشتبه شد كه تا يكي دو ماه آينده رفتني هستيم و رفتيم IELTS جديد ثبت نام كرديم و بليط براي ارزونترين موقع بعد از high season يعني 15/10/2013 مصادف با 15/7/92 گرفتيم  و باز منتظررررررررررررررررر مونديممممممممممم.اما متاسفانه اكثر دوستان هم تاريخ و قبل و بعد از ما پاس ريكويست شدن و ما و چند نفر قبل و اطراف تاريخ بنده 3-4 ماهي هست كه تو جدولمون بدون تغيير باقي مونديم. متاسفانه از زمانيكه مديكال شروع شد با سرعت زيادي مديكال ميدادند و هفته اي 2-3 و گاهي بيشتر پاس ريكويست هم داشتيم،‌اما از اول اولكه  JULYاعلام شد كه اعتصاب آفيسرها به ورشو و آنكارا هم رسيده و تن و بدنمون شروع به لرزيدن كرد در ماه july رو سفيدمون كردند و فقط پاس ريكويست كردن و 2 هفته اول آگوست هم يه چند تا پاس ريكويست داشتيم اما از اواسط آگوست دوباره رفتيم تو فاز توقف هر دو و تنها براي آخرين دوستان گروه ما در ورشو (آوريل 2010)داره ايميل مياد كه سيستم از آخر دسامبر عوض ميشه و فايل نامبر جديدشون با سيستم جديد رو بهشون اعلام ميكنند.از بعد از مديكال هر روز و هر لحظه هم ايميلم رو چك ميكنم و هم روزي چند بار ميرم تو سايتهاي مهاجرتي مختلف تا ببينم خبر جديد شده يا نه. با نزديك شدن به تاريخمون بليط رو كنسل كرديم اما از آنجاييكه نميدونم تا چه تاريخي متوقف ميمونه و كي دوباره پاس ريكويستها شروع ميشه نميدونم بليط رو اينبار براي دسامبر بگيريم يا مارس!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!اميدوارم تا آخر دسامبر يعني پيش از عوض شدن سيستم جديد پاس ريكويست بشيم و پرونده هاي سيستم جديد رو تو اولويت نذارن!!!!البته اگه پرونده گروه جديد امسال كه در حال گرفتن مديكال هستن و پرونده ديگه اي از آسمون نيفته جلومون و بره تو اولويت.

[ سه شنبه بیست و ششم شهریور ۱۳۹۲ ] [ 10:33 ] [ قاصدک ]

 داشتم به تاريخ اقدام براي مهاجرت نگاه ميكردم برام جالب بود كه تا الان 51 ماه برابر با 1550 روزه كه منتظر يا به عبارت ديگه سر كاريم،‌ باورم نميشه 0 5 5 1 روز از قشنگترين روزهاي زندگيم به انتظار گذشت، بدون هيچ تغيير شغل‏،‌تغيير وسايل خونه، تغيير خونه،‌تغيير و خريد لباس و .... مرحله به مرحله پرونده همه دوستان رو چك كردم تا ببينم بالاخره قرعه به نام ما ميفته كه تو سرزمين به قول بعضيها آرزوها زندگيمون رو شروع كنيم يا نه.

سال 2009 و ارسال مدارك و دريافت 2 فايل نامبر: يادم نمياد اينها رو گفتم يا نه اما نميدونم چرا دلم ميخواد يه يادآوري كنم. خلاصه قصه از اونجايي شروع شد كه پس از اعلام ليست جديد 38 شغله ها معروف به MI1 و پس از 2-3 ماه بررسي و بالاخره غلبه بر دوري از مادر و پدر عزيز و خانوادم به 2 مشاور مهاجرتي مراجعه كرديم كه كنپارس گفت از آنجاييكه رشتم مترجمي زبان بوده نميتونم براي تدريس اقدام كنم اما خدا رو شكر كوتاه نيومدم و رفتم پيش مشاوره ديگه اي كه قول داد كه ميتونم اقدام كنم و امتيازهام ميرسه همينجا بود كه تصميم به بزرگترين اقدام زندگيم براي آينده خود و فرزند يا فرزندانم گرفتم. خلاصه مدارك اوليه رو 22 خرداد 88 مصادف با 14/6/2009 پس از كلي زير و رو كردن سايت cic و چند بار چك كردن فرستاديم براي سيدني كانادا كه 3 روز بعد يعني 19/6/2009 دريافت شد و ما  منتظر فايل نامبر دوم شدم و به موازات براي آبان ماه 2 امتحان IELTS (GENERAL براي مهاجرت و ACADEMIC  براي تحصيل و البته كمي هم ترس از كم بودن نمره GENERAL) ثبت نام كردم  و از تير ماه تا مهر هم رفتم كلاس آمادگي IELTS آريانپور كه اونموقع با غرور فراوان فكر كردم به هيچ دردي نخورد اما 2 ماه پيش كه نمره 6 آورم فهميدم بدردي خورده البته ميگن سطح نمره دادن اومده پايين بگذريم.

فايل نامبر اول اكثر دوستان 2 ماهه با پست ارسال شد اما از اونجاييكه بعضي بسته ها بدست دوستان نميرسد يا ا ي ر ا ن بسته ها رو تحويل نميداد كه تصميم گرفتند كه از اين به بعد ايميلي بفرستند و بالاخره در كمال ناباوري 9/9/2009 يعني با تاخير فراوان نسبت به هم قطارهامون فايل نامبر اول رو دريافت كرديم. ما هم كلي خرسند و شاد با انرژي فراوان شروع به جمع آوري مدارك و پر كردن فرمهاي تكميلي و تطبيق تاريخها با هم كرديم و آدرسهاي قديم و پلاكهاي خونه قبلي و تاريخ تولد و شماره پاسپورت مادر و پدر و خواهر و برادر رو با دلايلي كه بو نبرند ما داريم چيكار ميكنيم پرسيديدم و فرمها رو پر كرديم و كلي پول دارالترجمه داديم و مدارك رو درست يك هفته قبل از سفرمون به تايلند تو تاريخ 24/12/2009 ارسال كرديم و  15/1/2010 فايل نامبر دوم رو از سوريه دريافت كرديم. يادم نميره اونروز چشمم رو عمل كرده بودم و همسرم وقتي اومد خونه گفت يه خبر خوب برات دارم و نامه رو داد دستم من هم كه تا 2 ماه چشمهام تار ميديد چه برسه به اونروز كه تازه چشمم عمل شده بود هر چه سعي كردم نتونستم متن نامه رو ببينم و همسر جان برام توضيح داد كه فايل نامبر اومده تو متن نامه توضيح داده بود كه تا يكسال آينده كار اقامت شما درست ميشه اما از الان وسايل و خونه و زندگيتون رو نفروشيد تا بهتون خبر بديم.و منتظر مانديم تا مديكالمون بياد. البته اولش فكر ميكرديم يه يكي دو ماهي طول ميكشههههههههههه.

ادامه مطالب در قسمت بعدي

 

[ شنبه بیست و سوم شهریور ۱۳۹۲ ] [ 8:42 ] [ قاصدک ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

من و همسرم بالاخره پس از غلبه بر دوری از عزیزانمان، تصمیم گرفتیم با مهاجرت آینده جدیدی برای خود و فرزندانمان ایجاد کنیم.امیدوارم همه کسانی که این تصمیم را گرفتند موفق باشند،

ارسال مدارک:
مدیکال:11.3.2013
پاس ریکویست:14.2.2014 - 25.11.92
امکانات وب